Комунальне некомерційне медичне підприємство "Кременчуцька міська лікарня планового лікування" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Міжнародний день здоров'я вуха та слуху

Дата: 03.03.2023 15:23
Кількість переглядів: 77

Міжнародний день здоров'я вуха та слуху відзначається щорічно 3️⃣ березня з метою підвищення уваги до проблем здоров'я вуха та слуху, що відбуваються в усьому світі.

Цей день визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та є можливістю для людей по всьому світу ознайомитися з проблемами, які стосуються слуху та вух.
Здоров'я вуха та слуху є важливим аспектом загального здоров'я людини.

За даними ВООЗ, понад 5️⃣% населення світу страждає від певних форм слухової втрати, що можуть призвести до соціальної відчуженості, депресії та інших проблем здоров'я.

Значна кількість людей не має доступу до необхідної допомоги у зв'язку з високою ціною на послуги, або через віддаленість від належних медичних закладів.

Проблеми зі слухом можуть стати значною перешкодою для повноцінного життя.
Для початку, для покращення слуху потрібно, з’ясувати причину його погіршення.

До причин порушення слуху у молодому віці належать:
1.Одноразове або постійне травмування слухового аналізатора гучним звуком (пов’язане зі зловживанням навушниками, відвідуванням заходів із підвищеним рівнем гучності звуку дискотеки тощо)
2.Вплив інфекційних захворювань( грип, ГРВІ, вітряна віспа,кір), які викликають патологію слухового нерву
3.Сірчана пробка, стороннє тіло зовнішнього слухового проходу, які створюють механічну перешкоду для проходження звуку
4.Травми зовнішнього та середнього вуха під час їх чищення, при перепадах температур, при дії їдких рідин
5.Розлади кровопостачання внутрішнього вуха , як наслідок порушень мозкового кровообігу в результаті підвищеного або зниженого артеріального тиску, аритмії, тромбозу судин, порушеного вуглеводного обміну (цукровий діабет)
6.Хропіння періодично призводить до зупинки дихання, від чого страждає весь організм, в тому числі не вистачає кисню і внутрішньому вуху.
7.Порушення носового дихання- фактор, що призводить до гіпоксії мозку та дисфункції слухової труби, яка в свою чергу призводить до порушення тиску в середньому вусі.
8. Застосування ототоксичних препаратів призводить до погіршення стану слухового аналізатора в усіх відділах : від початкового , який первинно сприймає звуки, до кінцевого, де слухо-мовний центр перетворює їх на знайомі людині звукові образи. До таких медикаментів відносяться деякі антибіотики : гентаміцин, канаміцин, амікацин, сечогінні: фуросемід
9. Статеві гормональні препарати підвищують ризик розвитку отосклерозу та стимулюють погіршення слуху, якщо це захворювання вже існує.

Яким чином можна зрозуміти, що ти особисто або близька людина недочуваєте?
Для цього необхідно звернути увагу:

Чи не занадто гучно працює телевізор?

Чи не занадто часто виникає потреба попросити співрозмовника повторити, що він каже

Чи не з’явився у вухах шум або дзвін?

Чи немає відчуття «бочки» у вухах?

Чи не звучить голос співрозмовника монотонно?

Чи не виникає біль у вухах після перебування у галасливій обстановці❓

Якщо такі проблеми існують, варто звернутися для перевірки до ЛОР-лікаря нашої лікарні ( кабінет №3️⃣0️⃣7️⃣), де буде проведено огляд ЛОР-органів, оцінена ступінь пошкодження слуху та надані рекомендації щодо відновлення слухової функції.

Які запобіжні заходи для збереження слуху можна застосувати❓

✅Зменшити перебування в умовах підвищеного шуму: якщо існує необхідність знаходитися в такій обстановці, доцільно користуватися засобами індивідуального захисту (беруші, звукові фільтри, закриті навушники); необхідно якомога частіше давати відпочити вухам: не менше 1 разу на годину на 10 хвилин виходити з шумного приміщення ; уникати прослуховування гучної музики, особливо через внутрішньоканальні навушникі.
Існують практичні досліди, які вказують , що якщо підліток, починаючи з 12-13 річного віку прослуховує гучно музику в щільних індівідуальних навушниках, то по досягненню їм 18- річного віку, він ,напевно, буде мати притуплення гостроти слуху Утримуватися від паління, бо у тих, хто палить, пошкодження слуху спостерігається в 2 рази частіше
✅Не приймати медичні препарати самостійно, без призначення лікаря
✅В разі вже існуючих порушень слуху регулярно-двічі на рік- звертатися для планової діагностики стану слухового аналізатора та його профілактичного лікування.

Бажаємо бути здоровими!

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень